مانیتور تاشو سه‌گانه سامسونگ

چند روز پیش، سامسونگ (Samsung) در ویدئویی کوتاه، از نمونه اولیه نمایشگر سه‌گانه تاشو خود را رونمایی کرد. این پنل از سه نمایشگر مجزا تشکیل شده است و در دو قسمت تا می‌شود.

سامسونگ اخیرا نسل سوم گوشی‌های تاشو خود را رونمایی کرد و به‌نظر می‌رسد همچنان به‌دنبال پیاده‌سازی ایده‌های نوآورانه در طراحی و تولید نمایشگر است. حالا این شرکت کره‌ای در ویدئویی جدید، نمونه اولیه نمایشگر تاشو نوآورانه‌اش را به‌نمایش گذاشته است که از دو قسمت تا می‌شود.

این ویدئو کوتاه، در نمایشگاهی با عنوان iMid گرفته شده است و دستگاه به‌نمایش در‌آمده را تنها از دو زاویه نشان می‌دهد؛ بدون اینکه اطلاعاتی از سخت‌افزار آن را مشخص کند. گفتنی است نمایشگاه یادشده از ۲۵ تا ۲۷ آگوست در سئول، پایتخت کره جنوبی، برگزار شده است.

 

 

طرح‌هایی که با استفاده از این نمایشگر به نمایش در می‌آیند، بسیار شبیه به تلفن همراهی از برند سامسونگ است که به یک نمایشگر OLED با قابلیت تا‌شدن از دو محور مجهز شده است. در‌واقع، نمایشگر مذکور در حالت تاشده به‌صورت حرف S در می‌آید و هر دو نمایشگر بیرونی آن از لبه‌های مخالف روی نمایشگر داخلی قرار می‌گیرند.

این نمایشگر ۷٫۲ اینچی که «Flex In & Out» نامیده می‌شود، با تا‌شدن روی دو محور خود به فشرده‌ترین حالت ممکن می‌رسد و به‌صورت گوشی هوشمند معمولی (البته ضخیم‌تر) در‌می‌آید تا بتوان آن را در کیف یا حتی جیب حمل کرد.

نمایشگر Flex In & Out در گشوده‌ترین حالت خود، کاربرد تبلتی بزرگ را خواهد داشت که از سه نمایشگر مجزا تشکیل شده و هرکدام از این نمایشگرها از قابلیت چندوظیفگی پشتیبانی می‌کنند. به‌بیان‌بهتر، کاربر می‌تواند هم‌زمان سه کار مختلف را انجام دهد.

با اینکه طرح جدید نمایشگر سه‌گانه تاشونده سامسونگ از پیچیدگی و جذابیت زیادی برخوردار است، اما تنها یک طرح اولیه (Prototype) است و به نظر نمی‌رسد که به این زودی‌ها شاهد موبایلی با نمایشگر سه‌گانه باشیم. سامسونگ سال‌های بسیاری است که بر روی تکنولوژی‌های نوآورانه نمایشگر کار می‌کند و همواره در این حوزه جزو شرکت‌های پیشران به‌حساب می‌آید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جستجو در سایت

دسته بندی ها

درحال بارگذاری ...
بستن
مقایسه